Пандемія коронавірусу внесла суттєві корективи в суспільне, професійне та й особисте життя кожного з нас. Усі масові культурні та наукові заходи, форуми та конференції через введення карантину були скасовані.

    Запланована заздалегідь чергова щорічна весняна науково-практична конференція «Сучасна стоматологія та щелепно-лицева хірургія», присвячена 100-річчю стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця, готувалася давно і ґрунтовно. Саме тому з ініціативи завідувача кафедри та Голови організаційного комітету, член-кореспондента НАМН України, професора В.О.Маланчука формат конференції був адаптований до вимушених сучасних вимог, а онлайн-засідання відбулося із застосуванням платформи Zoom. Вкрай проста у використанні, по-своєму «нова» форма спілкування дала можливість представити на загал свої наукові та практичні здобутки, обмінятися досвідом, обговорити актуальні питання хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії.
    Зокрема, колеги з Білоруського державного медичного університету, які з 2012 року щорічно є учасниками кафедральних наукових форумів, доцент Тетяна Леонідівна Шевела з доповіддю «Влияние строения костной  ткани на прогнозирование остеоинтеграции дентальних имплантатов» та аспірант кафедри Олександр Анатолійович Рачков з презентацією «Этиологические факторы развития рецидива радикулярных кист челюстей» мали виступи на початку заходу.
    Завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї Української медичної стоматологічної академії, професор Давид Соломонович Аветіков презентував нові досягнення з розділу пластичної хірургії, а саме  диференційної діагностики рубців в щелепно-лицевій ділянці, доповідь на тему: «Сучасні методи неінвазивної діагностики, лікування та профілактики утворення післяопераційних патологічних рубців шкіри», яка викликала інтерес у учасників та слухачів. Продовженням цієї тематику була доповідь «Порівняльна характеристика використання електрозварювання м’яких тканин, вузлових швів, внутрішньошкірного шва та шкірного клею в експерименті», яку представила аспірантка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ Г.В.Жураківська.

    Відчутно популярною на сьогодні є тенденція вивчення генотипу людини, і широке використання генетичних досліджень науковцями це доводить. Так, доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ доцент І.С. Бродецький розповів про генетичні маркери плеоморфних аденом слинних залоз з метою їх ранньої верифікації. Асистент цієї ж кафедри, А.Н. Гусейнов розповів про лікування осколкових переломів нижньої щелепи. Такі хворі є тематичними, як і науковий напрямок травматології, що існує та розвивається на кафедрі вже досить давно.
    До слухачів конференції долучилися також завідувач кафедри стоматології Сумського державного університету, професор Ю.В.Лахтін, співробітники кафедри хірургічної стоматології Одеського національного медичного університету, члени оргкомітету, молоді вчені, клінічні ординатори.
    Наукові роботи, оформлені у вигляді тез доповідей та коротких статей з широкою географією, вмістив збірник матеріалів конференції. Усі бажаючі зможуть отримати його в комплекті з сертифікатом поштою.

Надзвичайно приємно, що незважаючи на карантинні заходи, завдяки прогресивним технологіям, конференція все-таки відбулася. Хотілося б побажати усім здоров’я, натхнення, удачі, терпіння, благополуччя та нових наукових відкриттів і досягнень.

 

Прес-центр за матеріалами кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірург та                                                                                                                                                               Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів