Стоматологам і щелепно-лицевим хірургам України.

 

Шановні друзі!

Щиро вітаємо всіх із знаменною  подією в стоматології, введенням в реєстр лікарських хірургічних спеціальностей  вкрай потрібної - щелепно-лицевої хірургії, яка існує на теренах України вже понад 100 років. Зусилля групи фахівців за останні 29 років привели до потрібного народу України бажаного результату!

В мирний час і в буремні роки Громадянської та Великої Вітчизняної війн, під час сучасних подій на сході країни, щелепно-лицеві хірурги зробили все можливе для врятування життя і здоров’я хворих і поранених, повернути їх до повноцінного життя.

Ефективний науковий пошук і співпраця із колегами інших країн обумовили сучасний рівень розвитку щелепно-лицевої хірургії в Україні, заслужили вдячність і повагу населення, військовослужбовців, колег, студентів і науковців. 

Бажаємо Вам доброго здоров’я, щастя, творчого натхнення, подальших успіхів в ім’я нашої Вітчизни!

З повагою і щиро,

 

В.О.Маланчук, І.П.Мазур, С.А.Шнайдер, Ю.В.Вовк, В.І.Куцевляк, В.С.Процик, Г.П.Рузин, В.Г.Центило, Р.Х.Камалов, А.Н.Лихота, Н.В.Біденко, С.С.Полищук, П.І.Ткаченко, С.М.Шувалов, Я.П.Нагірний, Д.С.Аветіков, С.М.Григоров, А.Г.Гулюк, А.М.Потапчук, В.П.Пюрик, В.В.Коваленко, Є.Я.Костенко, Н.Б.Кузняк, Л.М.Яковенко, О.С.Воловар, І.М.Готь, О.В.Деньга, М.С.Дрогомирецька, А.В.Рибачук, Р.А.Левандовский, А.Н.Вахненко, Е.Д.Бабов, Р.С.Паливода, Д.І.Зубок, М.А.Лукьяненко, Г.М.Коротченко, Н.А.Тетруева, Н.С.Сидоренко, В.Т.Баев.  

 

В.О.Маланчук, О.С.Воловар, А.В.Рибачук, Р.С.Паливода

          25 років – ювілей, коли оцінюють підсумки роботи організації або людини. У травні 1992 р. до проф. Ю.Й.Бернадського приїхав Президент (1990-1992) Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів (EACMFS) проф. Рудольф Фріс (м. Лінц, Австрія), який прочитав 2 лекції і запросив колег України до співпраці. 23.06.1993 р. в кабінеті проф. Ю.Й.Бернадського за участі проф. Р.Фріса відбулися перші організаційні збори зі створення аналогічної Української асоціації.
         У 1992 та 1994 рр. делегації України взяли участь в конгресах ЕАCMFS (Інсбрук, Гаага). У 1992 – членом Ради від України став В.О.Маланчук, 1992-1993 членами EACMFS стали 18 професорів України. Вони почали отримувати інформацію щодо подій, науки. У 1994 р. були надані дані в «Білу книгу» щодо стану щелепно-лицевої хірургії в Україні; в Конфедерацію національних асоціацій від України увійшли проф. Л.В.Харьков, проф. В.І.Куцевляк та ас. В.О.Маланчук.   
         12.01.1996 р. відбулися другі організаційні збори зі створення асоціації (оргкомітет - Ю.Й.Бернадський, Ю.В.Вовк, В.О.Маланчук, В.А.Кліменко). На той час кафедра вже робила черепно-лицеві операції з травматології і онкології та мала повне право на цю серйозну Європейську назву. Почесним Президентом був обраний проф. Ю.Й.Бернадський, Президентом – д.м.н. В.О.Маланчук, по регіонах – проф. Ю.В.Вовк, проф. В.С.Процик, проф. В.І.Куцевляк, доц. Г.Г.Крикляс, доц. Л.М.Яковенко, к.м.н. О.М.Остапенко. Почесні її засновники – 15 осіб, засновники – ще 16 відомих фахівців з країн Європи і України. 20.09.1996 р. асоціацію було зареєстровано.
        У 1995 р. на кафедрі ХС та ЩЛХ НМУ було створено нову програму з фаху для студентів ВМНЗ України. В неї ввели біля 15 нових сучасних тем – мікрохірургія, дистракційно-компресійний метод, регенеративні методи, внутрішні порушення СНЩС, основи онкології, черепно-щелепно-лицевої хірургії тощо. Після апробації у 1997 р. програма за участі проф. О.В.Рибалова і проф. Г.П.Рузіна була затверджена МОЗ України як загальнодержавна, у 2000 р. - схвалена нарадою завідувачів кафедрами ХС і ЩЛХ ВМНЗ України, а у 2006 р. її черепно-лицева частина схвалена в EACMFS як одна з кращих в Європі. У 2011 р. було видано 2-х томний підручник «Хірургічна стоматологія та щелепно-лицева хірургія» для студентів, інтернів, лікарів, який став базовим підручником МОЗ України. Відтоді рівень викладання і клінічної роботи з фаху в країні покращився.
        За 25 років Української асоціації понад 80 представників України вступили до EACMFS, взяли участь в роботі її конгресів у Цюріху (1996), Болоньї (2008), Брюгге (2010), Дубровніку (2012), Празі (2014), Лондоні (2016), Мюнхені (2018), численних тематичних конгресах, конференціях та стажуваннях. Налагоджені стосунки із лідерами щелепно-лицевої хірургії П.Тесье, Х.Обвегезером, Г.Кавамото, Е.Волфом, М.Хабалом, М.Семіоновой, Л.Клаузером, Р.Задером, М.Моммертом, В.Дженовезе та іншими. З 1998 р. проведено 28 конгресів за участю іноземців – «Сучасна стоматологія і щелепно-лицева хірургія», «Стоматологічна імплантація, остеоінтеграція», 7 з’їздів УАЧЩЛХ, присвячені видатним фахівцям ювілейні конференції. У 1996, 1997 рр. представника УАЧЩЛХ (В.Маланчук) включали в держкомісії для розслідування авіакатастроф в Норвегії та Греції (Шпіцберген, Салоніки).
       З 1992 р. триває робота з введення в Україні фаху «щелепно-лицева хірургія». Були численні спроби ввести фах, 29.12.1999р. - доручення Кабінету міністрів України (віце-прем’єр-міністра В.П.Семіноженка) № 28531/96 від 29.12.1999 до МОЗ щодо створення фаху та Центру щелепно-лицевої хірургії, як бази кафедр хірургічної стоматології НМУ імені О.О.Богомольця. Робоча група з «…опрацювання матеріалів щодо впровадження спеціальності «щелепно-лицева хірургія» та посади щелепно-лицевого хірурга» (наказ МОЗ №9-АДМ від 19.01.2000р.) у складі В.І.Вакуленка, В.О.Маланчука, О.Є.Малевіча, О.В.Рибалова, Г.П.Рузіна і зав. щ-л відділенням ХОКЛ М.А.Лукьяненка (фото) подала в МОЗ документи - вх. № 22/59 від 09.03.2000р. В дорученні Президента України № 1-1/103 від 31.01.2003р., п.7 вказано: «Забезпечити перегляд номенклатури лікарських спеціальностей з урахуванням сучасних соціально-економічних умов та реальних потреб. Термін – до 1 квітня 2003 року». Але питання не вирішено, і з 1800 щелепно-лицевих ліжок в Україні за 1991-2020рр. стало біля 1350. У 2016р. НАМН України змінила назву «Інститут стоматології» на «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України».  

                                   

        У 2019 р. кафедрі виповнилося 100 років, отримані вітання від Президента EACMFS Ж.-П. Менінго. В 2020 р. Україна була включена в перелік країн-членів IAOMFS, де можуть стажуватися щелепно-лицеві хірурги світу.   
        1.03.2021 р. міністр ОЗ України М.В.Степанов підтримав наші багаторічні зусилля та доручив створити фах «щелепно-лицева хірургія». Документи були погоджені в КМ, і 2.04.2021 р. наказ МОЗ № 385 щодо введення фаху був підписаний. Це – чудовий подарунок міністра до 25-ліття Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів. Відтак розвиток фаху продовжується.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
14 травня 2021 року відбудеться VII З'їзд Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів з міжнародною участю, присвячений пам’ятним та ювілейним датам в медицині та щелепно-лицевій хірургії, зокрема.

Пандемія коронавірусу внесла суттєві корективи в суспільне, професійне та й особисте життя кожного з нас. Усі масові культурні та наукові заходи, форуми та конференції через введення карантину були скасовані.

В связи карантином конференция "К 100-летию стоматологического факультета НМУ" будет проведена в онлайновом режиме в программе ZOOM. Начало конференции 15.05.2020 в 11-00.

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Указом ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №4/2020 від 13 січня 2020 року вперше в історії стоматології Державну премію в галузі науки і техніки 2019 присуджено:

10.11.2019 в ток-шоу "Медексперт" был приглашен президент нашей ассоциации член-кор. НАМН Украины, доктор медицинских наук проф. Маланчук Владислав Александрович. А также, брали участь президент Ассоциации Стоматологов Украины Мазур И.П., доц. Военной Академии Коваленко В. и др. 

16.05.2019, 10 00 -12 00 , конферензал СМЦ – лекція для лікарів і студентів
проф. Вивас Рохо Алехандро «3D bone reconstruction in implant dentistry”.

Захід організований кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця і Українською асоціацією черепно-щелепно-лицевих хірургів, проводиться за підтримки МОЗ, НАМН України, Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів та президента конгресу EACMFS-2020, професора Жан-Поля Менінгауда (Jean-Paul Meningaud).

18-19 октября в городе Киеве состоялся очередной IX(XVI) Съезд Ассоциации Стоматологов Украины. От кафедры Хирургической стоматологии и челюстно-лицевой хирургии Национального медицинского университета имени А.А. Богомольца приняли участие: заведующий кафедры член-корреспондент НАМН Украины, профессор Маланчук В.А., профессор Кульбашна Я.А., ассистент кафедры Рыбачук А.В.

Международная научно-практическая конференция "СУЧАСНА СТОМАТОЛОГІЯ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВА ХІРУРГІЯ" посвященная 25-летию Национальной академии медицинских наук Украины и 40-летию восстановлению научной дентальной имплантации на Украине. 11 мая 2018 год