Наши мероприятия
З 27 по 30 вересня у місті Мадрид, Іспанія, відбувся 26 Конгрес Європейської асоціації черено-щелепно-лицевої хірургії (EACMFS). Цьогоріч зібрання було представлено 2300 учасниками із 94 країни світу.
Військові стан внесла суттєві корективи в суспільне, професійне та й особисте життя кожного з нас. Усі масові культурні та наукові заходи, форуми та конференції з початку війни були скасовані.
Як відомо, в університетській клініці НМУ імені О.О. Богомольця працюють 12 кафедр та зокрема кафедра «Хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії».
Після ремонту та забезпечення кабінету необхідним медичним та допоміжним обладнанням, з 18.04.2022 почав працювати пункт невідкладної допомоги щелепно-лицевим хворим, де за півтора місяці надали допомогу більше ніж 200 військовослужбовцям, цивільному населенню всіх вікових груп.
Cтоматологічне крісло і стоматологічну установку, стерилізатор «Панмед», два медичних столи за рішенням проректора О.А.Канюри і директора клініки Н.С.Хрол отримали в СМЦ НМУ. Кафедра надала до кабінету шкаф для книжок, письмовий стіл, 4 стільці. Університетська клініка рішенням медичного директора С.П.Красюка передала у кабінет шкаф для одежі, різні розхідні медичні, перев’язувальні, супутні матеріали, тощо. Деякі фізичні особи і співробітники кафедри (О.І.Гринюк, В.О.Маланчук, А.Н.Гусейнов) передали до кабінету слиновідсмоктувач, негатоскоп, міністерилізатор, інструменти, анестетики, шкафи для медикаментів, меблі для хворих.
28.04.22 міністр охорони здоров’я Ляшко В.К. з ректором Кучином Ю.Л. відвідали Університетську клініку і в тому числі наш кабінет - в цей час вели прийом ас. Гусейнов А.Н. та ас. Бойко А.А. Міністр цікавився забезпеченням та обладнанням нашого кабінету та отримав позитивну відповідь.
Візит міністра також був символічним, тому що, рік тому 28.04.2021 був підписаний указ Міністра МОЗ про прийняття спеціальності щелепно-лицевої хірургії.
В.О.Маланчук, С.П.Красюк, О.С.Воловар, А.Н.Гусейнов, А.І.Гринюк, А.А.Бойко
Кафедра ХС та ЩЛХ НМУ імені О.О.Богомольця, Київ.
В марте 2021г. решением ректора университета проф. Ю.Л.Кучина кафедра ХС и ЧЛХ получила возможность работать с пациентами, требующими стационарной челюстно-лицевой помощи, в университетской клинике.
Науково-практична конференція з міжнародною участю
Стоматологам і щелепно-лицевим хірургам України.
Шановні друзі!
Щиро вітаємо всіх із знаменною подією в стоматології, введенням в реєстр лікарських хірургічних спеціальностей вкрай потрібної - щелепно-лицевої хірургії, яка існує на теренах України вже понад 100 років. Зусилля групи фахівців за останні 29 років привели до потрібного народу України бажаного результату!
В мирний час і в буремні роки Громадянської та Великої Вітчизняної війн, під час сучасних подій на сході країни, щелепно-лицеві хірурги зробили все можливе для врятування життя і здоров’я хворих і поранених, повернути їх до повноцінного життя.
Ефективний науковий пошук і співпраця із колегами інших країн обумовили сучасний рівень розвитку щелепно-лицевої хірургії в Україні, заслужили вдячність і повагу населення, військовослужбовців, колег, студентів і науковців.
Бажаємо Вам доброго здоров’я, щастя, творчого натхнення, подальших успіхів в ім’я нашої Вітчизни!
З повагою і щиро,
В.О.Маланчук, І.П.Мазур, С.А.Шнайдер, Ю.В.Вовк, В.І.Куцевляк, В.С.Процик, Г.П.Рузин, В.Г.Центило, Р.Х.Камалов, А.Н.Лихота, Н.В.Біденко, С.С.Полищук, П.І.Ткаченко, С.М.Шувалов, Я.П.Нагірний, Д.С.Аветіков, С.М.Григоров, А.Г.Гулюк, А.М.Потапчук, В.П.Пюрик, В.В.Коваленко, Є.Я.Костенко, Н.Б.Кузняк, Л.М.Яковенко, О.С.Воловар, І.М.Готь, О.В.Деньга, М.С.Дрогомирецька, А.В.Рибачук, Р.А.Левандовский, А.Н.Вахненко, Е.Д.Бабов, Р.С.Паливода, Д.І.Зубок, М.А.Лукьяненко, Г.М.Коротченко, Н.А.Тетруева, Н.С.Сидоренко, В.Т.Баев.
В.О.Маланчук, О.С.Воловар, А.В.Рибачук, Р.С.Паливода
25 років – ювілей, коли оцінюють підсумки роботи організації або людини. У травні 1992 р. до проф. Ю.Й.Бернадського приїхав Президент (1990-1992) Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів (EACMFS) проф. Рудольф Фріс (м. Лінц, Австрія), який прочитав 2 лекції і запросив колег України до співпраці. 23.06.1993 р. в кабінеті проф. Ю.Й.Бернадського за участі проф. Р.Фріса відбулися перші організаційні збори зі створення аналогічної Української асоціації.
У 1992 та 1994 рр. делегації України взяли участь в конгресах ЕАCMFS (Інсбрук, Гаага). У 1992 – членом Ради від України став В.О.Маланчук, 1992-1993 членами EACMFS стали 18 професорів України. Вони почали отримувати інформацію щодо подій, науки. У 1994 р. були надані дані в «Білу книгу» щодо стану щелепно-лицевої хірургії в Україні; в Конфедерацію національних асоціацій від України увійшли проф. Л.В.Харьков, проф. В.І.Куцевляк та ас. В.О.Маланчук.
12.01.1996 р. відбулися другі організаційні збори зі створення асоціації (оргкомітет - Ю.Й.Бернадський, Ю.В.Вовк, В.О.Маланчук, В.А.Кліменко). На той час кафедра вже робила черепно-лицеві операції з травматології і онкології та мала повне право на цю серйозну Європейську назву. Почесним Президентом був обраний проф. Ю.Й.Бернадський, Президентом – д.м.н. В.О.Маланчук, по регіонах – проф. Ю.В.Вовк, проф. В.С.Процик, проф. В.І.Куцевляк, доц. Г.Г.Крикляс, доц. Л.М.Яковенко, к.м.н. О.М.Остапенко. Почесні її засновники – 15 осіб, засновники – ще 16 відомих фахівців з країн Європи і України. 20.09.1996 р. асоціацію було зареєстровано.
У 1995 р. на кафедрі ХС та ЩЛХ НМУ було створено нову програму з фаху для студентів ВМНЗ України. В неї ввели біля 15 нових сучасних тем – мікрохірургія, дистракційно-компресійний метод, регенеративні методи, внутрішні порушення СНЩС, основи онкології, черепно-щелепно-лицевої хірургії тощо. Після апробації у 1997 р. програма за участі проф. О.В.Рибалова і проф. Г.П.Рузіна була затверджена МОЗ України як загальнодержавна, у 2000 р. - схвалена нарадою завідувачів кафедрами ХС і ЩЛХ ВМНЗ України, а у 2006 р. її черепно-лицева частина схвалена в EACMFS як одна з кращих в Європі. У 2011 р. було видано 2-х томний підручник «Хірургічна стоматологія та щелепно-лицева хірургія» для студентів, інтернів, лікарів, який став базовим підручником МОЗ України. Відтоді рівень викладання і клінічної роботи з фаху в країні покращився.
За 25 років Української асоціації понад 80 представників України вступили до EACMFS, взяли участь в роботі її конгресів у Цюріху (1996), Болоньї (2008), Брюгге (2010), Дубровніку (2012), Празі (2014), Лондоні (2016), Мюнхені (2018), численних тематичних конгресах, конференціях та стажуваннях. Налагоджені стосунки із лідерами щелепно-лицевої хірургії П.Тесье, Х.Обвегезером, Г.Кавамото, Е.Волфом, М.Хабалом, М.Семіоновой, Л.Клаузером, Р.Задером, М.Моммертом, В.Дженовезе та іншими. З 1998 р. проведено 28 конгресів за участю іноземців – «Сучасна стоматологія і щелепно-лицева хірургія», «Стоматологічна імплантація, остеоінтеграція», 7 з’їздів УАЧЩЛХ, присвячені видатним фахівцям ювілейні конференції. У 1996, 1997 рр. представника УАЧЩЛХ (В.Маланчук) включали в держкомісії для розслідування авіакатастроф в Норвегії та Греції (Шпіцберген, Салоніки).
З 1992 р. триває робота з введення в Україні фаху «щелепно-лицева хірургія». Були численні спроби ввести фах, 29.12.1999р. - доручення Кабінету міністрів України (віце-прем’єр-міністра В.П.Семіноженка) № 28531/96 від 29.12.1999 до МОЗ щодо створення фаху та Центру щелепно-лицевої хірургії, як бази кафедр хірургічної стоматології НМУ імені О.О.Богомольця. Робоча група з «…опрацювання матеріалів щодо впровадження спеціальності «щелепно-лицева хірургія» та посади щелепно-лицевого хірурга» (наказ МОЗ №9-АДМ від 19.01.2000р.) у складі В.І.Вакуленка, В.О.Маланчука, О.Є.Малевіча, О.В.Рибалова, Г.П.Рузіна і зав. щ-л відділенням ХОКЛ М.А.Лукьяненка (фото) подала в МОЗ документи - вх. № 22/59 від 09.03.2000р. В дорученні Президента України № 1-1/103 від 31.01.2003р., п.7 вказано: «Забезпечити перегляд номенклатури лікарських спеціальностей з урахуванням сучасних соціально-економічних умов та реальних потреб. Термін – до 1 квітня 2003 року». Але питання не вирішено, і з 1800 щелепно-лицевих ліжок в Україні за 1991-2020рр. стало біля 1350. У 2016р. НАМН України змінила назву «Інститут стоматології» на «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України».
У 2019 р. кафедрі виповнилося 100 років, отримані вітання від Президента EACMFS Ж.-П. Менінго. В 2020 р. Україна була включена в перелік країн-членів IAOMFS, де можуть стажуватися щелепно-лицеві хірурги світу.
1.03.2021 р. міністр ОЗ України М.В.Степанов підтримав наші багаторічні зусилля та доручив створити фах «щелепно-лицева хірургія». Документи були погоджені в КМ, і 2.04.2021 р. наказ МОЗ № 385 щодо введення фаху був підписаний. Це – чудовий подарунок міністра до 25-ліття Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів. Відтак розвиток фаху продовжується.
Пандемія коронавірусу внесла суттєві корективи в суспільне, професійне та й особисте життя кожного з нас. Усі масові культурні та наукові заходи, форуми та конференції через введення карантину були скасовані.
В связи карантином конференция "К 100-летию стоматологического факультета НМУ" будет проведена в онлайновом режиме в программе ZOOM. Начало конференции 15.05.2020 в 11-00.
На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Указом ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №4/2020 від 13 січня 2020 року вперше в історії стоматології Державну премію в галузі науки і техніки 2019 присуджено:
10.11.2019 в ток-шоу "Медексперт" был приглашен президент нашей ассоциации член-кор. НАМН Украины, доктор медицинских наук проф. Маланчук Владислав Александрович. А также, брали участь президент Ассоциации Стоматологов Украины Мазур И.П., доц. Военной Академии Коваленко В. и др.
16.05.2019, 10 00 -12 00 , конферензал СМЦ – лекція для лікарів і студентів
проф. Вивас Рохо Алехандро «3D bone reconstruction in implant dentistry”.
Захід організований кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця і Українською асоціацією черепно-щелепно-лицевих хірургів, проводиться за підтримки МОЗ, НАМН України, Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів та президента конгресу EACMFS-2020, професора Жан-Поля Менінгауда (Jean-Paul Meningaud).
18-19 октября в городе Киеве состоялся очередной IX(XVI) Съезд Ассоциации Стоматологов Украины. От кафедры Хирургической стоматологии и челюстно-лицевой хирургии Национального медицинского университета имени А.А. Богомольца приняли участие: заведующий кафедры член-корреспондент НАМН Украины, профессор Маланчук В.А., профессор Кульбашна Я.А., ассистент кафедры Рыбачук А.В.
Международная научно-практическая конференция "СУЧАСНА СТОМАТОЛОГІЯ ТА ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВА ХІРУРГІЯ" посвященная 25-летию Национальной академии медицинских наук Украины и 40-летию восстановлению научной дентальной имплантации на Украине. 11 мая 2018 год