Військові стан внесла суттєві корективи в суспільне, професійне та й особисте життя кожного з нас. Усі масові культурні та наукові заходи, форуми та конференції з початку війни були скасовані.


Малюнок 1. Відкриття конференції, Хрол Н.С., Біденко Н.В., проф.Маланчук В.О.

    Запланована заздалегідь чергова щорічна весняна науково-практична конференція «Сучасна стоматологія та щелепно-лицева хірургія», присвячена до 30-річчя співпраці EACMFS з UАCMFS і першого візиту Президента EACMFS Р.Фріса в Україну, готувалася давно і ґрунтовно. Саме тому з ініціативи завідувача кафедри та Голови організаційного комітету, член-кореспондента НАМН України, професора В.О.Маланчука формат конференції був адаптований до вимушених сучасних вимог, а онлайн-офлайн засідання відбулося із застосуванням платформи Zoom. Вкрай проста у використанні, по-своєму «нова» форма спілкування дала можливість представити на загал свої наукові та практичні здобутки, обмінятися досвідом, обговорити актуальні питання хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії під час військовіх подій.
    Після того як конференцію було відкрито Владиславом Олександровичем, декан Біденко Н. В. та Хрол Н.С. вітали учасників конференції (мал.1). Перша доповідь була присвячена «30 років співпраці з EACMFS, організація в Україні фаху «Щелепно-лицева хірургія»( проф. Маланчук В.О.). Далі асистент кафедри Гусейнов А.Н. розповів «Кафедра ХС і ЩЛХ в Уніклініці НМУ у 2021-2022 н.р.» про діяльність кафедри під час війні.  «Случай тяжелой комбинированной черепно-челюстно-лицевой травмы» (мал.2).

Малюнок 2. Доповідь ас.каф. Гусейнова А.Н., проф. Вовк Ю.В.

А також з Харкова підключився проф. Рузін Г.П. з доповіддю «ПСАФ дезадоптация в хирургической стоматологии», із Запоріжжя доц. Мосейко «Клініка, діагностика та лікування слинокамяної хвороби», Сидоряко А.В. «Лікування запальних захворювань ЩЛ ділнки з урахуванням властивостей мікрофлори», зі Львова проф. Вовк Ю.В. «Клінічно-інструментальний аналіз впливу функціально направленого встановлення дентальних імплантатів та протезних конструкцій у пацієнтів з дефектами стоматологнатичної системи», з Вінниці проф. Шувалов С.М. «Фасціально-звязувальний футляр ротоглотки як опора ії мязевих структур», з Одеси Гулюк А. та інші.


Малюнок 3. Доповіді доцента Бродецького І.С., доцента Логвиненко І.П.

    Після доповідей гостей із різних міст, співробітники нашої кафедри продовжили такі наукові доповіді:
  - доцент І.С. Бродецький розповів «Про генетичні маркери плеоморфних аденом слинних залоз з метою їх ранньої верифікації»;
  - доцент І.П. Логвиненко розповив «Індивідуально спланована геніопластика»;
  - доцент В.М. Єфисько розповив « Досвід практичного застосування монолітних імплантів»
  - ас.кафедри А.Н. Гусейнов розповив «Случай тяжелой комбинированной черепно-челюстно-лицевой травмы»;
  - ас.кафедри О.І. Гринюк розповив «Полінуклеотиди у щелепно-лицевій хірургії».

Малюнок 4. Доповіді доцента Єфисько В.М., ас. Гусейнова А.Н., ас. Гринюка О.І.

    Наукові роботи, оформлені у вигляді тез доповідей та коротких статей з широкою географією, вмістив збірник матеріалів конференції. Усі бажаючі зможуть отримати його в комплекті з сертифікатом поштою.

Надзвичайно приємно, що незважаючи на військові стан, завдяки прогресивним технологіям, старанням щелепно-лицевих хірургів нашої країні конференція все-таки відбулася. Хотілося б побажати усім здоров’я, натхнення, удачі, терпіння, благополуччя та нових наукових відкриттів і досягнень, мирного неба.

Прес-центр за матеріалами кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії та                                                                                                                                                              Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів.